دوره درس گفتار 5 (مطالعات زن و خانواده) - آیین نامه برگزاری دوره

آیین­ نامه پنجمین دوره مجازی مباحث زن و خانواده «درس­گفتار»

تعریف دوره

دوره مجازی مطالعات زن و خانواده  که با مشارکت برخی نهادهای آموزشی و فرهنگی کشور برگزار می شود، ارائه کننده مجموعه­ای از مباحث زن و خانواده در قالب یکصد جلسه آموزشی است. محور اصلی محتوای این دوره، بسته آموزشی صوتی­-­­ تصویری «درس گفتار» می­باشد که از سوی پژوهشکده زن و خانواده تولید گردیده است.این دوره مبتنی بر سامانه آموزش مجازی پژوهشکده زن و خانواده که مشابه سامانه آموزش مجازی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران می باشد، برگزار می شود.

هدف

هدف از برگزاری این دوره ارتقای سطح علمی کنش­گران در عرصه مطالعات زن و خانواده و انتقال آسان­تر و گسترده‌تر مفاهیم این عرصه و نیز زمینه­سازی برای تربیت مبلغان، کنش­گران و مدیران ارزشی و آشنا با مباحث تخصصی در حوزه زن و خانواده می­باشد. برگزاری مجازی این دوره به منظور تسهیل دسترسی مخاطبان به دیدگاه­های علمی و دینی در این عرصه صورت می­پذیرد.

شرایط پذیرش در دوره

شرایط شرکت­کنندگان در دوره آموزشی مجازی مباحث زن و خانواده عبارت است از:

1. داشتن حداقل سطح2 حوزه یا کارشناسی

2. تکمیل فرم ثبت نام الکترونیکی ( با مراجعه به پورتال پژوهشکده زن و خانواده زن و خانواده بخش درس گفتار5، منوی سمت راست،قسمت ثبت نام)

شیوه برگزاری دوره

پژوهشکده زن و خانواده تامین محتوای این دوره را بر عهده خواهد داشت. سایر مراکز مشارکت کننده به ساماندهی امور اجرایی مربوط به متقاضیان دارای وابستگی سازمانی به نهاد خود مبادرت می­ورزند. لذا تامین اساتید و تنظیم برنامه زمان­بندی، برگزاری آزمون­ها و صدور گواهی ( با مشارکت هر یک از نهادهای مشارکت کننده) بر عهده پژوهشکده زن و خانواده می­باشد.

نظام آموزشی دوره

  1. محتوای دوره  بر پایه مطالب ارائه شده در بسته آموزشی «درس­گفتار» و مبتنی بر جدول زمان­بندی دوره ( که در منوی سمت راست بخش درس گفتار پورتال پژوهشکده زن و خانواده قابل دسترسی است) تنظیم شده است.
  2. شرکت­کنندگان با مراجعه به سایت پژوهشکده زن و خانواده در قسمت آموزش مجازی با انتخاب درس مورد نظر، فیلم مربوط به هر جلسه را ملاحظه و متن مرتبط با آن درس را مطالعه می نمایند.
  3. در پایان هر یک از عناوین آموزشی، آزمون چهار گزینه­ای از مطالب آن محور به صورت مجازی و از طریق سامانه آموزش مجازی (LMs) برگزار خواهد شد.این آزمون ده نمره خواهد داشت و حاوی ده سوال خواهد بود.
  4. گواهی پایان دوره از سوی پژوهشکده زن و خانواده صادر می­شود. این گواهی به افرادی اعطا می­شود که حد نصاب نمره را کسب نمایند.

6-آزمون هر درس از زمانِ فعال شدن تا پایان دوره برای دانش پژوهان فعال خواهد ماند.

7-دانش پژوهان در هر درس دو بار حق شرکت در آزمون را دارند و بیش ترین نمره برایشان محاسبه خواهد شد.

        

 نکات

  • جهت سهولت بیشتر مجموعه مباحث در قالب پک درس­گفتار در اختیار دانش­پژوهان قرار گرفته است که در صورت عدم امکان دسترسی به اینترنت و یا بروز مشکلات فنی و... بتوانند درس­ها را ملاحظه نمایند.
  • برای سفارش پک درسگفتار به فروشگاه محصولات http://shop.wrc.ir مراجعه فرمایید.
  • سیستم دوره به گونه­ای طراحی شده است که مجموع نمرات محاسبه می گردد و نمره قبولی برای هر درس تعیین نشده است. به این معنا که هر فرد ممکن است نمره مناسبی از آزمون پایان هر درس اخذ نکند ولی مجموع نمرات آن به حد نصاب قبولی در دوره برسد.
  • آزمون­ها دارای نمره منفی نخواهد بود.

 

 

 

 

 

آموزش پژوهشکده زن و خانواده

 

 

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397