اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1399/4/14
تعداد بازدید: 29661
 
دومین دوره حجاب و عفاف «سِرّصدف» برگزار می‌گردد


به گزارش روابط عمومی، پژوهشکده زن و خانواده با همکاری اداره امور زنان و خانواده معاونت فرهنگی  تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، دومین دوره مقدماتی مجازی مباحث حجاب و عفاف «سِرّصدف » را برگزار می‌کند.
مسئول گروه خدمات آموزشی پژوهشکده زن و خانواده، در آستانه  برگزاری دومین دوره برگزاری غیر حضوری سرّصدف  اظهار داشت: این دوره با هدف تقویت و ارتقاء دانش و بینش مورد نیاز طلاب خواهر، دانشجویان و سایر فعالان فرهنگی، جهت آشنایی بیشتر آنان با مطالعات و پژوهش های روز در حوزه پوشش زنان برگزار می گردد.
غلامرضا پریمی با اشاره به اینکه دوره آموزش تصویری «سرّصدف» در قالب یک دوره مجازی برگزار می‌شود، بیان کرد: این برنامه آموزشی با ارائه سرفصل های مشخصی در حوزه عفاف و پوشش زنان، اصلاح بینش و انگیزش مخاطبین و ارتقاء سطح علمی و عقیدتی  آنان در این عرصه را مد نظر قرار داده است.
ایشان با برشمردن دروس ارائه شده در دوره کوتاه مدت تابستانی فوق اعلام نمودند:  در این دوره علاوه بر مباحثی مثل مسئله ‌شناسی حجاب در بین روشنفکران معاصر ایرانی، به مباحثی دیگر از قبیل سياستگذاري فرهنگي در باب حجاب، قرآن و مسئله حجاب؛ مروری بر پرسش‌های نو و نیز پرسش های نو در مطالعات اسلامی حجاب نیز پرداخته خواهد شد. لازم به ذکر است که این دوره در سال گذشته برای نخستین بار برگزار شد و بنا به درخواست علاقمندان، مجدد تکرار می شود.
پریمی در ادامه افزود: محتوای دوره برگرفته از پژوهش‌های سالیانه اخیر در پژوهشکده زن و خانواده در موضوع حجاب است که در دو اثر:  حجاب پژوهی «پوشش زنان در زمان پیامبر صل الله علیه و آله» و  «پژوهش‌های فقهی حجاب» انتشار یافته است.
مسئول آموزش پژوهشکده در پایان اشاره کرد: مباحث دوره سرّ صدف بصورت فایل های صوتی تصویری همراه با متن آموزشی مربوطه در سامانه آموزش مجازی پژوهشکده زن و خانواده قابل استفاده است و علاقمندان پس از ثبت نام و اختصاص نام کاربری و رمز ورود می توانند از این مباحث بهره مند شوند.
ثبت نام دوره از تاریخ  1399/04/16  تا 1399/05/04 از طریق سایت پژوهشکده زن و خانواده به آدرس:  https://wrc.ir  انجام خواهد شد.
برگزاری دوره  از ابتدای مردادماه سال جاری تا پایان همین ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

 
جهت هرگونه سوال می توانید با شماره تلفن ذیل تماس حاصل فرمائید.
02532144618
 
جهت شرکت در دوره سِرّصدف بر روی گزینه ثبت نام کلیک فرمائید.
 

 
 
 
 
کانال پژوهشکده زن و خانواده در سروش
https://sapp.ir/womenrc
کانال پژوهشکده زن و خانواده در ایتا
https://eitaa.com/womenrc
با ما همراه باشید


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397