اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1388/4/24
تعداد بازدید: 396
 
برگزاري همايش «کارنامه صد سال شعر زنان فارسي‌سرا» به مهرماه موکول شد


در حالي که پيش‌تر اعلام شده بود که همايش بين‌المللي «کارنامه صد سال شعر زنان فارسي‌سرا» هفته اول خرداد برگزار مي‌شود، برگزاري اين همايش به مهرماه امسال موکول شد.


مريم حسيني دبير علمي همايش بين‌المللي «کارنامه صد سال شعر زنان فارسي‌سرا» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: اين همايش مهرماه سال جاري برگزار مي‌شود و هم‌اکنون مقالات رسيده به دبيرخانه همايش را براي داوري فرستاديم.
وي از آماده شدن چکيده مقالات در شهريور ماه خبر داد و افزود: سعي داريم مجموعه مقالات را براي روز همايش آماده کنيم.
به گفته حسيني در اين همايش از 6 داور براي بررسي و ارزيابي آثار استفاده شده است؛ به اين صورت که آثار در مرحله اول توسط دبير علمي همايش خوانده شده و در مرحله دوم 6 داور مذکور آثار را بررسي مي‌کنند.
پژوهشکده شعر و هنر دانشگاه الزهرا، فرهنگستان هنر، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، شوراي گسترش زبان و ادب فارسي و انجمن شاعران ايران برگزار کنندگان اين همايش هستند.
در فراخوان اين همايش که پيش‌تر منتشر شد، آمده بود: در ادبيات معاصر ايران زنان نيز چون مردان در تحول و دگرگوني ادبيات و ايجاد دوراني جديد در شعر امروز سهيم بوده‌اند. زنان شاعر موفق به آفرينش و ابداع تجربه‌هايي نو در ادب اين سرزمين بوده‌اند، اما متأسفانه قدر و شأن ايشان آن طور که بايد و شايد شناخته نشده است. گذشته از شاعران زن ايران، بسياري از گويندگان زن فارسي‌سرا در کشورهاي همسايه بوده و هستند که فرصتي براي آشنايي و معرفي آثارشان وجود نداشته است. همايش حاضر درصدد است ضمن فراهم آوردن فرصتي مغتنم براي انديشمندان، محققان و منتقدان شعر امروز براي پژوهش‌هايي تازه در اين زمينه، به معرفي آثار برجسته و مطرح بپردازد.
بالا بردن آگاهي عمومي نسبت به شعر زنان، بررسي منتقدانه شعر زنان به منظور رشد کمي و کيفي آن، معرفي و آشنايي با زنان شاعر جوان و آثار ايشان، آشنايي با منتقدان شعر زنان و آثار ايشان و آشنايي با شاعران زن فارسي زبان در کشورهاي همسايه از اهداف همايش عنوان شده است.
برپايي نمايشگاهي از آثار برجسته شعر زنان و آثار نقد دراين حوزه و برگزاري شب شعر زنان از برنامه‌هاي جانبي همايش «کارنامه صد سال شعر زنان فارسي‌سرا» است.
دبير کل همايش فاطمه راکعي و دبير علمي همايش مريم حسيني هستند.
انتهاي پيام/م


لينک خبر:http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804230665
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ، مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 17278
کاربران آنلاین :     10
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397