اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1399/10/7
تعداد بازدید: 12844
 
هفته پژوهش در پژوهشکده زن و خانوده


به گزارش روابط عمومی پژوهشکده زن و خانواده، برنامه های هفته پژوهش به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضورفیزیکی مخاطبان و علاقه مندان مباحث زن و خانواده اما به صورت مجازی با استفاده از زیرساخت های فناورانه برگزار شد. این نشست ها از روز شنبه 22آذر تا پنجشنبه 27آذر با همکاری  نهادهای علمی پژوهشی با سخنرانی اندیشمندان و متخصصان حوزه زن و خانواده انجام پذیرفت.
 
نخستین برنامه هفته پژوهش نشست علمی با عنوان مواجهه فقه و تحولات اجتماعی خانواده، با ارائه حجج اسلام والمسلمین آقایان زیبایی نژاد و منذرحکیم و دبیری حجت الاسلام والمسلمین دکتر دهقان با همکاری موسسه عالی فقه و علوم اسلامی، عصر روز شنبه 22 آذر در بستر مجازی با حضور بیش از 150 نفر مخاطب برگزار شد.
 
نشست علمی بایسته‌های راهبری پژوهش در حوزه خانواده در گام دوم انقلاب، ویژه معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران کشور با همکاری معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، از برنامه های دومین روز هفته پژوهش بود که در این نشست حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد از طریق ارتباط تصویری برای بیش از 50 نفر از مخاطبین برنامه ارائه بحث نمودند.
 
دیگر برنامه این روزکه با همکاری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، نشست علمی وضعیت زنان و پیشرفت‌های آن در جهان اسلام و ایران بود که در این نشست پنج نفر از اندیشمندان و متخصصان حوزه زنان از کشورهای ایران، الجزایر، امارات، عمان و کویت ارائه بحث نمودند. سرکار خانم دکتر علاسوند عضو هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده، سرکار خانم سعاد الجزائریه از الجزایر، سرکار خانم فاطمه عبدالله‌علی از امارات، سرکار خانم دکتر خدیجه اللواتی از عمان، سرکار خانم هدیل المهنا ازکویت با ارائه نظریات خود در زمینه وضعیت زنان و پیشرفت‌های آن در جهان اسلام و ایران در حضور بیش از 100 نفر از علاقه مندان و مخاطبان وبیناری به گفتگو پرداختند.
 
در راستای پیش برد اهداف پژوهشی، و توانمند سازی پژوهشگران حوزه تخصصی زن و خانواده دو برنامه کاربردی  و ویژه میان مدت و کوتاه مدت در دستور کار قرار گرفت. برگزاری میز پژوهشی با هدف کمک به دانشجویان مقطع دکتری و طلاب سطح چهار که در حال تدوین رساله می باشند از برنامه های میان مدت هفته پژوهش بود که بعد از اطلاع رسانی تعداد 35 نفر در این طرح شرکت نمودند و جهت استفاده از مشاوره اساتید پژوهشکده زن و خانواده برنامه ریزی لازم صورت پذیرفت.
 
باشگاه یک روزه مهارت های پژوهشی از ویژه برنامه های هفته پژوهش پژوهشکده زن و خانواده با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب بود که در این برنامه مهارت افزایی، سرکار خانم دکتر سهیلا صادقی به بحث فرآیند تبدیل موضوع به مساله پژوهش، حجت الاسلام جناب آقای دکتر دهقان به بحث مهارت های نقد پژوهش، جناب آقای دکتر صیادمنصور به بحث اخلاق پژوهش در دو بخش صبح و عصر پرداختند. بیش از 150پژوهشگر در این باشگاه  یک روزه به صورت برخط حضور داشتند.
 
از دیگر برنامه های این هفته، نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده به مناسبت گرامی داشت هفته پژوهش و آئین تقدیر پژوهشگر برتر بود که در این جلسه از سرکار خانم دکتر عرب خراسانی به عنوان پژوهشگر برتر پژوهشکده زن و خانواده تقدیر به عمل آمد.
 
نشست هم اندیشی با موضوع: آسیب‌ها، چالش‌ها و راهکارها در حوزه مطالعات زنان با حضور بیش از 10 نفر از متخصصان و فعالان حوزه زن و خانواده از دانشگاه ها، مجامع علمی و پژوهشی مختلف از برنامه های پنجمین روز هفته پژوهش بود که با مشارکت و هم افزایی اساتید محترم دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی(ره)، تربیت مدرس، الزهرا(س)، ادیان و مذاهب، علوم تحقیقات وجامعه الزهرا(س) برگزار شد.
 
آخرین روز هفته پژوهش اختصاص به نشست علمی با موضوع: مقایسه چگونگی تأمین امنیت زنان از خشونت خانگی در لوایح ایران و عراق با همکاری پژوهکشده دانشگاه الزهرا(س) داشت که در این نشست حجت الاسلام سجادی امین عضو هیئت علمی پژوهشکده زن و خانواده در کنار سایر صاحب نظران و سخنرانان این برنامه، مباحث خود را ارائه نمودند.
 
برپایی نمایشگاه مجازی عرضه آثار و محصولات پژوهشکده زن و خانواده با تخفیف 20 درصدی از طریق سامانه فروشگاه اینترنتی http://shop.wrc.ir، بستری را برای علاقه مندان جهت تهیه کتب و منشورات پژوهشکده در هفته پژوهش فراهم نمود.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397