اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1397/3/29
تعداد بازدید: 7058
 
در نشست «مطالعات جنسیت و خانواده و نقش نهادهای تخصصی حوزوی» عنوان شد: در حوزه‌های علمیه باید قدر حوزه مسائل زنان را بیشتر بدانیم و مسائل خانواده را در دستور کار جدی قرار بدهیم.


نشست «مطالعات جنسیت و خانواده و نقش نهادهای تخصصی حوزوی» در تاریخ 23 خرداد ماه 1397، مصادف با 28 رمضان المبارک 1439 در اردوگاه نرجس خاتون برگزار شد.
در این نشست در ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌رضا زیبایی‌نژاد رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده. گزارشی از فعالیت‌های انجام شده مرکز تحقیقات زن و خانواده ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر دغدغه‌مندی حوزه‌های علمیه بیان داشتند که حوزه‌های علمیه  باید از حاشیه به متن بیایند و بتواند با جامعه علمی کشور گفتگو برقرار کنند و در جامعه علمی داخلی و خارجی علم تولید کنند.
در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌تقی سبحانی رئیس  پژوهشکده کلام اهل‌ بیت‌(علیهم‌السلام) با اشاره به تاریخچه و اهداف تأسیس مرکز تحقیقات زن و خانواده بر این نکته که در حوزه‌های علمیه باید قدر حوزه مسائل زنان را بیشتر بدانیم و مسائل خانواده را در دستور کار جدی قرار بدهیم تاکید نمودند.
سخنران بعدی این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا رییس پژوهشگاه علوم وحیانی بودند. ایشان مرکز تحقیقات زن و خانواده را اولین نهاد تخصصی حوزوی برشمردند که در این حوزه پیشگام است. ایشان همچنین به ارائه پیشنهادات و انتقاداتی در زمینه فعالیت‌های این مرکز پرداختند.
در پایان جلسه سرکار خانم علاسوند عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده بیان داشتند مرکز تحقیقات زن و خانواده بیشتر در تهران شناخته شده است و در قم چندان شناخته شده نیست. بخشی از این مشکل به خود مرکز مربوط می‌شود و بخش دیگر آن به نهادهای حوزوی که در قم فعال هستند برمی‌گردد. ایشان درخواست همکاری‌ بیشتر بین‌نهادی مجموعه‌های حوزوی را خواستار شدند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ، مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 17291
کاربران آنلاین :     8
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
وبیک