اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1391/11/17
تعداد بازدید: 6546
 
برگزاری اجلاس بین‌المللی نقشه راه و میثاق حقوق بشر زنان در بهمن ماه


معاون هماهنگی و همکاری‌های بین‌الملل مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: اجلاس بین‌المللی نقشه راه و میثاق حقوق بشر زنان 24 تا 26 بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.
 سوسن صفاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: اجلاس بین‌المللی نقشه راه و میثاق حقوق بشر زنان در سطح کارشناسان ارشد کشورهای عضو سازمان‌ همکاری‌های اسلامی (OIC) در مسیر اجرایی شدن بندهای 27 و 30 اعلامیه تهران در اجلاس وزرایی زنان عضو سازمان همکاری‌های اسلامی برگزار می‌شود.
 وی افزود: بندهای 27 و 30 اعلامیه تهران به کشورهای اسلامی توصیه می‌کند در جهت تنظیم یک نقشه راه در موضوع حقوق بشر به طور عام و میثاق حقوق زنان از نظر اسلامی، الگوهای پیشنهادی خود را ارائه کنند. برای تحقق این امر مکاتباتی با کشورهای عضو انجام شده و پیش‌بینی می‌شود که از اجلاس بین‌المللی نقشه راه استقبال خوبی شود.
 معاون هماهنگی و همکاری‌های بین‌الملل مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که تدوین قوانین اسلامی حقوق زنان چه تاثیری بر وضعیت آنان در کشورهای اسلامی دارد، اظهار کرد: انتظار داریم که با تعاملات صورت گرفته مصوباتی به دست آید که از نظر فرهنگ اسلامی به موضوع زن و خانواده بپردازد.
 وی افزود: در اجلاس وزرای زن، بر ضرورت تدوین اسناد حقوق بشری تاکید شد که به موضوع زنان از منظر اسلام بپردازند و آن را بومی‌سازی کنند؛ چرا که در حال حاضر در جوامع بین‌المللی اسنادی مطرح است که از سوی نهادهای بین‌المللی سازمان ملل تصویب شده است.
 صفاوردی تاکید کرد: در اسناد سازمان ملل به تنوع فرهنگی پرداخته نشده و بیشتر این اسناد با نگاه اومانیستی تنظیم شده است، بنابراین بسیار طبیعی است که کشورهای عضو سازمان‌ همکاری‌های اسلامی با توجه به فرهنگ اسلامی به تدوین اسناد و میثاق‌ها بر اساس ارزش‌های اسلامی بپردازند و دنباله‌روی صرف جوامع بین‌المللی نشوند.
 وی تصریح کرد: ما قطعا ارزش‌ها و الگوهای کاملی را می‌توانیم در بسیاری از موضوعات مربوط به کرامت انسان ارایه کنیم. نفس حقوق بشر نیز احترام به کرامت انسان است و در ادامه حقوق‌هایی در چارچوب‌های احترام به کرامت انسان تعریف می‌شود. در اسلام بگونه‌ای بسیار کامل به کرامت انسان پرداخته شده و مسئولیت کشورهای مسلمان تدوین حقوق مربوط به این کرامت است.
 صفاوردی در پایان اظهار کرد: کشورهای عضو همکاری‌های اسلامی می‌توانند الگوهای بسیار خوبی برای کشورهای دیگر باشند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ