مشاهده اخبار
 
تاریخ بارگذاری: 1394/10/13
تعداد بازدید: 3389
 
برگزاری دومین جلسه پژوهش لغوی با تاکید بر واژه های جنسیتی


دومین جلسه درس «پژوهش لغوی» با تاکید بر واژه های جنسیتی در مرکز تحقیقات زن و خانواده با حضور دانش پژوهان دوره طرح مدرس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، هدف این دوره که بصورت کارگروهی برگزار می گردد، افزایش مهارت های پژوهش لغوی شرکت کنندگان دوره است.
 سر فصل های این دوره عبارتند از اهمیت بحث لغوی، آسیب شناسی بحث لغوی، روش بحث لغوی و تطبیق کاربردی.
در این جلسه دانش پژوهان ضمن آشنایی با نرم افزار تراث 2 به کار با این نرم افزار پرداختند.
گفتنی است نرم افزار تراث 2 با محوریت تاریخ اجتماعی در چهار موضوع کلی آداب، فرهنگ، علوم و تاریخ اجتماعی مسلمانان دسته بندی شده است و مخاطب آن عموم پژوهشگران تاریخ و فرهنگ هستند.
 این نرم افزار حاوی متن کامل 283 عنوان کتاب فارسی و عربی در قالب 529 جلد شامل موضوعات دبیری، کتابت، امثال و امالی، حکایات و سیاست نامه می باشد که به همت به همت بخش خدمات فرهنگی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور عرضه شده است. متن کامل 10 دوره لغت نامه به زبان فارسی و عربی نیز در نرم افزار تراث 2 قرار داده شده است.
از قابلیت های این نرم افزار می توان به امکان جستجوی ساده و پیشرفته ، همچنین امکان برقراری ارتباط میان واژگان کتب با لغت نامه، متن کامل قرآن کریم به همراه ترجمه و قابلیت جستجوی در آیات اشاره کرد.


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397