مشاهده اخبار
 
تاریخ بارگذاری: 1394/10/7
تعداد بازدید: 3408
 
شورای راهبری طرح درس گفتار


جلسه شورای راهبری طرح درس گفتار با حضور اعضای این شورا در مرکز تحقیقات زن و خانواده برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی، شورای راهبری طرح درس گفتار متشکل از نهادهای مرتبط با این شورا از جمله سازمان بسیج طلاب، جامعه الزهرا، کانون مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی جهت تصمیمات لازم برای هر چه بهتر اجرایی شدن این دوره برگزار شد.
این دوره در راستای ترویج اندیشه های دینی در عرصه مطالعات جنسیتی در قالب یکصد جلسه آموزش مباحث زن و خانواده به همت مرکز تحقیقات زن و خانواده از شهریور ماه سال جاری تا شهریور سال آینده برای دانش پژوهان بصورت حضوری برای ساکنین شهر قم و غیر حضوری برای سایر استانها در حال اجرا می باشد.
این دوره بصورت پک های آموزشی در قالب 8 لوح فشرده با عناوین مسئله شناسی مباحث زنان، مبانی حاکم بر تحلیل مباحث زنان، اصول حاکم بر نظام شخصیت زن در اسلام،فلسفه حقوق زن در اسلام،بررسی شبهات حقوقی زنان،بررسی شبهات حقوقی طلاق،  مناسبات حقوقی خانواده و دولت، تحولات جمعیتی در ایران(مسئله شناسی جمعیت)،غرب شناسی، مسئله شناسی الهیات جنسیتی، عدالت جنسیتی، فمینیسم، تحلیل فمینیسم اسلامی،روابط دختر و پسر، حجاب(سیاستگذاری فرهنگی در باب حجاب)، زن و سینما، خانواده و رسانه های جدید، اقتصاد و خانواده، اشتغال زنان، جنسیت و زبان قرآن، خانواده و نظام تربیت رسمی قابل ارائه به کلیه دانش پژوهان می باشد.
حجت الاسلام نادری، ریاست شورای راهبری طرح درس گفتار برگزاری چنین دوره هایی برای رشد و آگاهی زنان را لازم دانست و گفت: زنان آگاه و آشنا به مسائل زن و خانواده و نیز آموزه های دینی میتواند بر اعضای خانواده تاثیر گذار بوده و هنگامی که بنیان خانواده محکم و اصولی پرورش یابد جامعه سالم و آگاهی خواهیم داشت.
ایشان وجود 1200 نفر مخاطب تخصصی مباحث زن و خانواده را در این دوره پتانسیل و نیروی بالایی دانست و افزود: از این افراد دوره دیده می توان در عرصه های مختلف اعم از تبلیغ در اعزام های مناسبتی و دیگر موارد در برابر آسیب های اجتماعی موجود در جامعه بهره جست.
در این جلسه اعضا از موضوعاتی همچون انتخاب موضوع و محتوای دوره، شکل اجرایی این دوره، مجازی بودن برگزاری کلاس ها، مجرب بودن اساتید، ایجاد گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی در خصوص طرح درس گفتار بعنوان نقاط قوت این دوره ذکر کردند.
گفتنی است تا کنون 7 درس از 21 درس طرح درس گفتار برای 26 استان در سطح کشور اجرا شده است.


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397