مشاهده اخبار
 
تاریخ بارگذاری: 1394/6/16
تعداد بازدید: 5564
 
اطلاعیه مهم پیرامون روند اجرایی دوره آموزشی درس گفتار


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده ٫ پیرو برگزاری جلسه شورای راهبری دوره آموزشی غیر حضوری مباحث زن و خانواده "درس گفتار" که با حضور برخی نمایندگان مراکز مشارکت کننده در برپایی دوره در روز دوشنبه نهم شهریور ماه برگزار شد ٫ تصمیمات ذیل الذکر منعقد گردید:
 
اداره فن آوری اطلاعات مرکز تحقیقات زن و خانواده طی برنامه زمانبندی ذیل الذکر ٫ زمینه چک کردن و اطمینان از برقراری ارتباط آن لاین افرادی که می بایست بصورت شخصی در کلاس های رفع اشکال شرکت کنند را فراهم خواهد نمود(افرادی که بصورت گروهی شرکت می نمایند و نام شهر آن ها در جدول زیر نیامده است ٫ هماهنگی لازم با رابط فن آوری نهاد مربوطه صورت خواهد گرفت و نیازی به دسترسی به یوزر و پسورد شخصی نخواهند داشت). این اداره تلاش خواهد کرد در مشاوره فردی به افرادی که دچار مشکل در برقراری ارتباط آن لاین هستند ٫ راهنمایی های فنی لازم را ارائه نماید. کافی است در یک نوبت از زمان های تعیین شده در هر روز(صبح یا بعد از ظهر) شرکت کنندگانی که نام شهرهایی که در جدول زیر آمده است را انتخاب کرده اند ٫ از طریق یوزر و پسوردهایی که پیش از این از طریق پیامک به آن ها ارائه شده بود با سامانه وب کنفرانس ارتباط برقرار نمایند تا در صورت عدم اتصال راهنمایی لازم به آن ها صورت پذیرد. افرادی که شهرهای مذکور در جدول زیر را انتخاب کرده اند ولی هنوز یوزر و پسورد شخصی را دریافت نکرده اند ٫ ایمیلی حاوی نام و نام خانوادگی و شماره همراه خویش به آدرس ایمیلdarsgoftar@wrc.ir ارسال نمایند. جدول زمان های برقراری ارتباط آزمایشی بدین نحو خواهد بود:


نام شهر

روز

ساعت برقرار ی تماس آن لاین با سامانه وب کنفرانس

توضیحات

ورامین – شهرری – تفت – میبد – بهاباد – سیرجان – گرگان – آزادشهر – بندرترکمن – علی آبادکتول

سه شنبه
94/06/17

9 -10

کاربرانی که تحت هر شرایطی نتوانستند ارتباط آزمایشی را برقرار نمایند،
در زمان های  ذیل میتوانند نسبت به رفع ایراد و آزمایش دوباره اقدام نمایند.
چهارشنبه 94/06/18
ساعت 17 تا 19
پنجشنبه 94/06/19
ساعت 10 تا 11
 
 

سرخس – فریمان – کاشمر – تربت جام- بجنورد – نیشابور – اراک – همدان – ارزن – کبودرآهنگ – شیراز – لامرد – داراب – فراشبند - قیر

سه شنبه
94/06/17

10-11

فارسان – میانه – مراغه – خوی- نقده – ساری- سرخه – گرمسار- سمنان – صحنه – ایلام – فردیس – زنجان – ازنا – بروجرد

چهارشنبه
94/06/18

9 -10

کوهدشت – پلدختر – خرم آباد – بهبان - دزفول – اندیمشک – خرمشهر- شادگان – قزوین – سوق- بیجار- شهرضا – نجف آباد

چهارشنبه
94/06/18

10-11

جدول زمانبندی ارتباطات آنلاین
ارائه یوزر و پسورد و شرکت آن لاین بصورت شخصی افراد در کلاس های رفع اشکال و آزمون پایان آن که در هفته چهارم دوره(طبق جدول زمانبندی مندرج در منوی سمت راست بخش درس گفتار) برگزار خواهد شد صرفا برای افرادی مقدور خواهد بود که در شهر محل اقامت آن ها کمتر از 5 نفر متقاضی شرکت در دوره باشند. سایر افراد می بایست بصورت گروهی در نقاطی که مشخص خواهد شد حاضر شده و کلاس رفع اشکال آن لاین و آزمون را بصورت گروهی در همان مکان تعیین شده برگزار نمایند.
برای افرادی که نتوانند در آزمون پایانی هفته چهارم که پس از کلاس رفع اشکال آن لاین برگزار می شود ٫ شرکت نمایند در زمان های آتی امتحان جبرانی برگزار خواهد شد. هر فرد سه نوبت در طول کل دوره ٫ در صورت عدم حضور در آزمون های پایان هر عنوان درسی امکان شرکت در آزمون های جبرانی را خواهد داشت.
افرادی که بصورت شخصی در کلاس رفع اشکال آن لاین شرکت می کنند و امکان برگزاری گروهی کلاس و آزمون را ندارند ٫ بصورت اینترنتی در آزمون شرکت خواهند کرد که ساز و کار آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.
افرادی که دارای درخواستی بوده یا سی دی های آن ها با مشکل مواجه است و یا بیش از ده روز از اقدام آن ها برای خرید بسته درس گفتار از پورتال مرکز تحقیقات زن و خانواده گذشته ولی هنوز دریافت نکرده اند و یا با مشکل خاصی در روند برگزاری دوره روبرو هستند در سامانه تلگرام درس گفتار مرکز در خواست خویش را به مدیر شبکه ارائه نموده و یا به آدرس ایمیل مدیریت دوره darsgoftar@wrc.ir   ایمیل خود را ارسال نمایند.
به منظور رفع مشکل افرادی که در دوره ثبت نام نموده اند و هنوز پک درس گفتار را دریافت ننموده اند یا سی دی های آن ها با مشکلی مواجه است ٫ فایل صوتی بخش های مربوط به هفته های دوم و سوم برنامه زمانبندی دوره در قسمت صوت جلسات در منوی سمت راست بخش درس گفتار پورتال مرکز در دسترس عموم قرار گرفته است.
جهت اطلاع رسانی نسبت به دوره ٫ علاوه بر بخش درس گفتار پورتال مرکز ٫ سامانه تلگرام نیز راه اندازی گردیده است. برای عضویت در سامانه تلگرام درس گفتار می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید: https://telegram.me/joinchat/058c9e600142a5639cccf8ea3b9fcdb4
افرادی که پس از روز شنبه 7 شهریورماه در دوره ثبت نام نموده اند از مرحله دوم که از نیمه مهرماه برگزار می شود به دوره ملحق خواهند شد.
چنانچه افرادی نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود(پرداخت وجه ثبت نام ٫ خرید محصول درس گفتار و ...) اقدام نکرده اند انتظار می رود سریعتر نسبت به این امر اقدام نمایند. بدیهی است ارائه گواهی شرکت در دوره منوط به عضویت رسمی در دوره می باشد.
بواسطه حجم قابل توجه درخواست های خرید محصول درس گفتار ٫ در زمان ارسال محصولات تاخیرهایی صورت پذیرفته که ضمن عذرخواهی تلاش خواهد شد در اسرع وقت روند ارسال موارد باقی مانده انجام پذیرد.
طبق برنامه زمانبندی انتظار می رود در هفته دوم برگزاری دوره( یعنی از تاریخ 7 لغایت 12 شهریور) ٫ کسانی که گزینه مباحثه محور را انتخاب کرده اند طی دو جلسه مباحثه ٫ سه قسمت از درس مساله شناسی مباحث زنان(که در سی دی اول مجموعه درس گفتار می باشد) را مطالعه و مباحثه نموده باشند. افرادی که گزینه مطالعه محور را انتخاب کرده اند کافی است همین سه قسمت از درس مساله شناسی مباحث زنان را مطالعه کرده باشند. در هفته سوم دوره( از 14 شهریور لغایت 19 شهریور) می بایست افراد مباحثه محور دو قسمت دیگر از درس مساله شناسی را طی دو جلسه مباحثه مرور نموده باشند. افراد مطالعه محور نیز کافی است در این هفته صرفا به مطالعه دو قسمت از درس مساله شناسی بپردازند. در هفته چهارم طی یک جلسه مباحثه دو قسمت از درس مبانی حاکم بر تحلیل مباحث زنان توسط افراد گروه های مباحثه محور مباحثه شده و در پایان هفته ٫ کلاس رفع اشکال و آزمون درس مساله شناسی بصورت حضوری برای قمی ها و بصورت آن لاین برای شهرستانی ها برگزار خواهد شد که افرادی که بصورت گروهی در کلاس های آن لاین شهرستان ها شرکت می کنند در مکان های اعلام شده گردهم می آیند و افرادی که بصورت شخصی آن لاین خواهند شد از طریق وب کنفرانس در این کلاس و آزمون شرکت می نمایند.
با توجه به ثبت نام بالغ بر 600 نفر در مرحله اول و پیش بینی افزایش این تعداد به بیش از هزار نفر در مرحله دوم ( که این سطح از استقبال بیش از حد انتظارات بوده است) ٫ ممکن است برخی زیر ساخت های اینترنتی و مشکلات دسترسی به شبکه اختلالاتی را پدید آورد که تمهیدات لازم و نهایت تلاش برای کاستن از این مشکلات صورت گرفته است.  پیشاپیش در صورت بروز این گونه موارد عذر خواهی می شود.
تمامی شرکت کنندگان که گزینه "مباحثه محور" را انتخاب کرده اند می بایست در گروه های 5 تا 7 نفره ساماندهی شده و اسامی سرگروه ها از طریق رابطین استانی به این مرکز اعلام شود. انتظار می رود در جلسه افتتاحیه علاوه بر گروه بندی ها ٫ زمان و مکان برگزاری مباحثات هر گروه مشخص و به اطلاع اعضای گروه رسیده باشد. سایر افرادی که گزینه "مطالعه محور" را انتخاب کرده اند نیز می بایست برای سهولت اطلاع رسانی در خصوص زمان برگزاری کلاس های رفع اشکال و مکان آن ٫ در گروه های 5 تا 7 نفره تقسیم و سرگروه خود را معرفی نمایند. با توجه به آن که آزمون چهار گزینه ای بلافاصله پس از اتمام کلاس های رفع اشکال در همان مکان برگزاری جلسات آن لاین برگزار می شود ٫ حضور در کلاس های رفع اشکال الزامی است.(برای برخی افرادی که در جدول زیر در مقابل نام شهر آن ها گزینه دسترسی شخصی قرار داده شده ٫ کلاس و آزمون اینترنتی و در همان ساعت تعیین شده برگزار خواهد شد).
به منظور راهنمایی نصب نرم افزارهای لازم برای شرکت در جلسات وب کنفرانسی رفع اشکال برای آن دسته از افرادی که بصورت شخصی در وب کنفرانس ها شرکت می کنند ٫ راهنمای مراحل نصب و لینک دانلود برنامه های مورد نیاز در پورتال مرکز در معرض دید آن ها قرار گرفته است.
مطالعه آئین نامه و توضیحات مندرج در منوی سمت راست بخش درس گفتار پورتال مرکز برای تمامی ثبت نام کنندگان ضروری است و در صورت نا آگاهی از مطالب مندرج ٫ مسئولیت آن متوجه خود فرد خواهد بود.
 
برای سامان دهی امور اجرایی دوره در هر یک از استان ها یک مدیر استانی تعیین خواهد شد و تمامی افراد در گروه های 5 تا 7 نفره زیر نظر یک سرگروه به فعالیت مشغول خواهند بود. تمامی سر گروه های استان امور خود را زیر نظر مدیر استانی پیگیری خواهند نمود. طی یک پیامک نام و شماره تماس مدیر استانی دوره و سرگروه ها برای اطلاع افراد شرکت کننده در آن استان ارسال خواهد شد. جدول نام مدیران استانی ٫ سرگروه ها و نقاط برگزاری کلاس های آن لاین در هر استان را میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید.
دانلود جدول نام مدیران استانی ٫  سرگروه ها و نقاط برگزاری کلاس های آن لاین در هر استان


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 مرکز تحقیقات زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397