مشاهده اخبار
 
تاریخ بارگذاری: 1399/5/29
تعداد بازدید: 59103
 
دوره آموزشی جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی


مقدمه:
جریان ها در خلاء شکل نمیگیرند و زمینه های متعددی در شکل گیری، شکوفایی و افول جریان ها موثر است. بررسی دلایل، زمینه ها و روندهای حول جریانات اجتماعی، منجر به دریافتهایی می شود که می توانیم به کمک آنها در مورد آینده هم پیش بینی هایی داشته باشیم و حدس بزنیم که با چه فرضیه هایی محتملی در مورد جریانات و کلیّت جامعه مواجه خواهیم بود.
یکی از فعالیت های مهمی که جریان های فمینیستی انجام داده اند،  روایت گری انقلاب و جریان زنان بعد از انقلاب و حتی مشروطه  است. این روایت و جریان شناسی چنان است که منجر به بازسازی فمینیستی تاریخ می شود. در نقطه مقابل ما با خلاء روایت گری در بین نیروهای انقلابی و متدین به خصوص در زمینه جریان های زنان و تحولات زنان و خانواده پس از انقلاب اسلامی مواجه هستیم.
اهمیت این روایت به سبب تفسیر و معنابخشی به  تاریخ و ساخت واقعیت های آینده است. از این رو حوزه های علمیه و طلاب  و جریان های انقلابی باید در پروژه روایت گری مشارکت کنند. (حجت‌الاسلام والمسلمین زیبایی‌نژاد)
 
معرفی دوره
پژوهشکده زن و خانواده با هدف آشنایی پژوهشگران حوزه زن و خانواده با جریان ها و تحولات مهم این عرصه در سالهای پس از انقلاب تاکنون(1357-1397)، به برگزاری دوره ای با موضوع " جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی " در قالب مدرسه تابستانه  اقدام می نماید.
در این دوره استاد زیبایی نژاد، پژوهشگر و استاد برجسته مطالعات اسلامی زنان  و خانواده، طی 26 جلسه از  15 شهریور ماه تا پایان مهرماه 1399 ، در روزهای شنبه و دوشنبه به بررسی موضوعات کلیدی ذیل در حوزه زن و خانواده از سال 1357 تا 1397 می پردازند.
شیوه برگزاری:
- شیوه برگزاری دوره به صورت  مجازی(برخط) می باشد و به شرکت کنندگان، گواهی رسمی از سوی پژوهشکده زن و خانواده اعطاء خواهد شد.
- هزینه این دوره 1.200.000 ریال می باشد که طلاب برادر و خواهر از تخفیف ویژه پنجاه درصدی برخوردار می باشند، گروه های شرکت کننده بیش از 5 نفر نیز مشمول تخفیف 50% خواهند بود.
جهت ثبت نام در دوره لطفا کلیک فرمائید


 

برنامه زمانبندی مدرسه تابستانه


 
آن دسته از عزیزانیکه مایل هستند به صورت گروهی در دوره "جریان شناسی زن و خانواده پس از انقلاب اسلامی"  شرکت نمایند و از تخفیف ویژه ثبت نام گروهی بهره مند شوند، می تواند پس از ثبت نام  هر فرد در دوره، یکی از اعضای گروه به نمایندگی از سایرین لیست اسامی گروه را به ادمین پژوهشکده زن و خانواده ارسال نماید.
 
ارتباط با ادمین روابط عمومی پژوهشکده زن و خانواده در شبکه اجتمعی سروش و ایتا  از طریق @ResearchInstitute
 
کانال پژوهشکده زن و خانواده در سروش
https://sapp.ir/womenrc
کانال پژوهشکده زن و خانواده در ایتا
https://eitaa.com/womenrc
با ما همراه باشید


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397