اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1398/5/13
تعداد بازدید: 15628
 
دوره غیر حضوری سرّصدف (دریچه ای به یافته های نوین ناظر به پوشش زنان) برگزار می گردد.


 
حجت الاسلام و المسلمین رضا نادری دره کتی مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده ضمن سپاس از همکاری ساعیانه معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: به جاي اميد بستن به طرح ها و برنامه هاي گسترده، پرهزینه و عموماً کم بازده دستگاه هاي اجرايي، بايد به آموزش، فرهنگ سازي و مهارت پروری در اين عرصه پرداخت.
وی بیان داشتند: دوره آموزش تصویری «سرصدف؛ دریچه ای به پژوهش های نوین ناظر به پوشش زنان» که در قالب یک دوره آموزشی مجازی برگزار می شود به برنامه ی آموزشی اطلاق می‌گردد که با ارائه سرفصل های مشخصی در حوزه عفاف و پوشش زنان، اصلاح بینش و انگیزش مخاطبین و ارتقاء سطح علمی و عقیدتی را در این عرصه مد نظر قرار داده است.
ایشان با برشمردن دروس ارائه شده در این دوره کوتاه مدت تابستانی اعلام نمودند: در این دوره ضمن مسئله ‌شناسی حجاب در بین روشنفکران معاصر ایرانی، به مباحثی پیرامون سياستگذاري فرهنگي در باب حجاب، قرآن و مسئله حجاب؛ مروری بر پرسش‌های نو و نیز پرسش های نو در مطالعات اسلامی حجاب پرداخته می شود. امید است که داوطلبین و علاقمندان به این مباحث پس از پایان دوره بتوانند که بسیاری از پرسش های نو در عرصه پوشش زنان پاسخ مستند بیابند.
نادری دره کتی در پایان بیان داشتند: مباحث دوره سرّ صدف بصورت فایل های صوتی تصویری همراه با متن آموزشی مربوطه در سامانه آموزش مجازی مرکز تحقیقات زن و خانواده قابل استفاده است و علاقمندان پس از ثبت نام و اختصاص نام کاربری و رمز ورود می توانند از این مباحث بهره مند شوند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ