اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1400/5/16
تعداد بازدید: 55484
 
ایران عزیز یکی از فرزندان غمگسار خود را از دست داد


دکتر محسن جوادی  معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیتی برای زنده یاد علیرضا صیاد منصور نوشت: «وی با حرارت و شور و شوقی فراوان از برنامه های آینده خود برای ایران عزیز سخن می گفت که آخرین نمونه آن طرحی بود برای ترویج فضیلت مدارا و گفت‌وگو در میان مردم ایران.»
 
متن کامل پیام را که خبرگزاری کتاب ایران منتشر کرد بدین قرار است:
 
«انا لله و انا الیه راجعون»
 خبر درگذشت ناگهانی دانشمند جوان آقای دکتر علیرضا صیاد منصور بسیاری از دوستان و از جمله این بنده را در بهت و حیرت فرو برد؛ خبری که اندوهی دیگر و غمی بزرگ بر دل ما نشاند.
مرحوم آقای صیاد منصور را بیش از ده سال است می شناسم و بی اغراق از اندوخته های علمی او به ویژه از زبان دانی او نکته های زیادی آموختم.
جوانی پراحساس و عاقل که به فضیلت حلم و بردباری هم آراسته بود و در چشم من همیشه محتشم و محترم بود. شاید دو سال نیست که از رساله دکتری خود در دانشگاه تهران دفاع کرد و یک سال بیشتر نیست که ازدواج کرد. هر کمکی از دست او بر می آمد، بی مزد و منت برای اعتلای فرهنگ این کشور انجام می داد. گاهی با دلسوزی به ترجمه مقاله یا چکیده مقاله استاد یا دانشجو به انگلیسی -که در آن بسیار مهارت داشت- کمک می کرد و گاهی برای برگزاری آبرومندانه همایش های فلسفی در ایران مایه می گذاشت. مناعت طبع  و جوانمردی او که خصلت بسیاری از مردم عزیز لرستان، زادگاه وی است، وی را محبوب دوستان می کرد.
غم این حادثه صرفا برخاسته از احساس فقدان یک دوست نیست؛ بلکه از آن جهت هم است که ایران عزیز ما امروز یکی از فرزندان غمگسار خود را از دست داد. از آخرین دیدار من با او شاید یک ماه بیشتر نمی گذرد و چه امیدها که از سخنان وی در  دل من زنده شد. وی با  حرارت و شور و شوقی فراوان از برنامه های آینده خود برای ایران عزیز سخن می گفت که آخرین نمونه آن طرحی بود برای ترویج فضیلت مدارا و گفت‌وگو در میان مردم ایران.
اینک اگر چه خود او از میان ما رفت؛ اما اطمینان دارم دوستان وی طرح ها و برنامه های او را ادامه خواهند داد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم و دوستان آن مسافر ملکوت، از خداوند متعال برای آن مرحوم، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان او، صبر و سلامت مسألت می کنم.
 
http://www.ibna.ir/vdcgwy9wxak9zx4.rpra.html


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ