ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1396/1/19
تعداد بازدید: 7686
 
بازدید طلاب مدرسه هاجر شهر خمین از مرکز تحقیقات زن و خانواده


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، جمعی از خواهران طلبه مدرسه هاجر شهرستان خمین از مرکز تحقیقات زن و خانواده در قم بازدید کرده و با اهداف و فعالیت های این مجموعه در حوزه های گوناگون آموزشی و پژوهشی آشنا شدند.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده در این بازدید در سخنانی اظهار داشت: نهاد حوزه از مهمترین ساختارهای تولید علم در کشورمان است و اهداف و ماموریت های مشخصی برعهده دارد که در این جهت باید نگاه نظام مند و تخصصی به تمامی آموزه های دینی داشته باشد.
سرکار خانم زارع با بیان اینکه مطالعات زنان با حوزه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مرتبط است، خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین نگاه جامع دین به مسایل زن و خانواده و تولید دانش دینی در این حوزه ایجاد شده و تا کنون برنامه ها و فعالیت های بسیار ارزشمندی داشته است.
وی همچنین با اشاره به منشورات تخصصی، محصولات دیجیتالی و بانک اطلاعاتی مرکز تحقیقات زن و خانواده، تصریح کرد: این مرکز با بهره مندی از گروههای علمی فقه و حقوق، مطالعات نظری، مطالعات اجتماعی و روانشناسی و تربیت، اطلاعات و آموزه های دقیق علمی و پژوهشی را متناسب با نیازها و مسایل روز در اختیار علاقه مندان، طلاب و پژوهشگران قرار می دهد.
سرکار خانم زارع نیز توضیحاتی مربوط به دوره های آموزشی برگزار شده، کتابخانه تخصصی مرکز با بیش از 7 هزار عنوان کتاب و همچنین توضیحاتی در خصوص رشته مطالعات زنان برای دانش پژوهان ارائه دادند.

 


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16678
کاربران آنلاین :     13
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1394