اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1395/12/15
تعداد بازدید: 38714
 
چهارمین شماره از دو فصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات جنسیت و خانواده» به چاپ رسید


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، دو فصلنامه «مطالعات جنسیت و خانواده» با هدف کمک به ارتقا و تعمیق سطح دانش در زمینه زن و خانواده همراه با رویکرد اسلامی می باشد.  
این شماره از این دو فصلنامه شامل مقالاتی با عناوینی مانند «مطالعة چالش های فرزندآوری در شهر تهران با تأکید بر روش ترکیبی» به قلم سولماز چمنی، محمود مشفق، عالیه شکربیگی، « تصوير زن مُخَدَّره (پرده‌نشین) در ادبیات جاهلی» به قلم سید حيدر فرع شیرازی ، «تأثیر سیاست تقنینی بر نرخ رشد جمعیت در ایران» به قلم علی مشهدی، مسعود فریادی، «منع تشبه به جنس مخالف به مثابة قاعدة فقهی» به قلم حسین بستان، محمدرضا کدخدایی، «روابط جنسی پیش از ازدواج در میان جوانان؛ الگوها، انگیزه‌ها، پاداش‌ها و هزینه‌ها» به قلم محمدسعید ذکایی، زکیه شرعی‌نژاد ، «قلمرو قوامیت مرد؛ خانواده یا اجتماع » به قلم مجید دهقان می باشد.
بخش دیگری از شماره اول از سال سوم این دوفصلنامه علمی پژوهشی مربوط به چکیده مقالات به زبان عربی ترجمه محسن مدنی نژاد و چکیده مقالات به زبان انگلیسی ترجمه مهین سادات طباطبایی است.
شایان ذکر است این دو فصلنامه که فعالیت خود را از سال 92 آغاز کرده با مدیر مسئولی حجت الاسلام و المسلمین محمّد رضا زیبایی نژاد، به سردبیری دکتر محمّد تقی کرمی قهی و دکتر رضا خراسانی دبیر تحریریه و باحضور اعضای محترم هیات تحریریه آقایان مسعود آذربایجانی، اردشیر(علی) انتظاری، حسین بستان(نجفی)، محمّد‌حسین پناهی، جواد حبیبی‌تبار، محمود حکمت‌نیا، رضا خراسانی، محمّدرضا زیبایی‌نژاد، محمّدتقی سبحانی، محمّد قائنی، محمّدتقی کرمی و سرکار خانم ها جمیله علم‌الهدی، فهیمه فرهمندپور و فریبا علاسوند به انتقال نظرات پژوهشگران عرصه مطالعات زن و خانواده مبادرت می کند.


لینک خرید این شماره از دو فصلنامه مطالعات جنسیت و خانواده 
 به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ