ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1395/8/10
تعداد بازدید: 12561
 
نشست علمی بررسی کتاب «جنسیت و زبان قرآن» برگزار می‌شود


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت الاسلام مجید دهقان مولف کتاب «جنسیت و زبان قرآن» در این نشست علمی به تبیین دیدگاه های مطرح شده در این کتاب خواهند پرداخت.

در بخش‌هایی از مقدمه این کتاب درباره مسئله قرآن و زبان جنسیت آمده است:‌ چرا زنان در اغلب خطابات الهی دیده نمی‌شوند و قرآن ساختاری مذکر به خود می‌گیرد؟ اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، آیا ناشی از اقتضائات ساختار زبان عربی و الگوی تحمیلی و گریزناپذیر آن است یا نشانة نادیده گرفتن زن، حاشیه‌نشینی و فرودستی او یا دست‌کم دارای پیامدهایی از این قبیل، به شمار می‌رود؟ پرسش‌هایی از این دست، با هر خاستگاهی، به دلیل مشغول ساختنِ اذهان ارزش پاسخگویی دارند و چه بسا در مسیر پژوهش فضاهایی جدید بر ما بگشایند و یافته‌هایی بر داشته‌هایمان بیافزایند.

این نشست علمی روز پنجشنبه سیزدهم آبان‌ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۳ به آدرس قم، پردیسان، دانشگاه ادیان و مذاهب، سالن امام موسی صدر با حضور برخی از فعالین عرصه زن و خانواده، پژوهشگران، اساتید و فضلای حوزوی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، کتاب جنسیت و زبان قرآن، نگاشته حجت الاسلام مجید دهقان، عضو هیات علمی و معاون پژوهش مرکز تحقیقات زن و خانواده، نخستین اثر به زبان فارسی در این موضوع قلمداد می شود.
لینک معرفی و خرید کتاب جنسیت و زبان قرآن:
http://wrc.ir/?action=Shop.Detail&ID=131&BrandID=1


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16855
کاربران آنلاین :     14
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397