ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1395/8/3
تعداد بازدید: 6779
 
کتاب «مادری در نگاه دینی و عینیت اجتماعی» تجدید چاپ شد


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، کتاب « مادری در نگاه دینی و عینیت اجتماعی » با گفتارها و گفت و گوهایی از اساتید و دانش وران عرصه زن و خانواده  از سوی انتشارات مرکز تحقیقات زن و خانواده به چاپ دوم رسید.
در معرفی این اثر آمده است:
در دهه‌های اخیر، تغییر در ساختار و دگرگونی در نظام معنایی حاکم بر بینش و کنش افراد، تحولات گسترده و پردامنه‌ای را پدید آورده و تأثیراتی ژرف در نهادهایی چون خانواده گذاشته است. از جمله‌ی این تحولات، می‌توان به تغییر در نگرش‌ها و دگرگونی‌هایی که در نقش‌های جنسیتی و مسئولیت‌های اجتماعی رخ داده است، اشاره کرد.

تحولاتی که در نقش «مادری» نیز تأثیر گذاشته و آن را با مشکلات و تنگناهایی جدید روبه‌رو ساخته است. بدین منظور با کارشناسان این عرصه مصاحبه‌هایی صورت گرفت و در این گفت‌وگوها مباحثی مطرح شد که از جایگاه مادری در متون و فرهنگ اسلامی و ایرانی آغاز می‌شود و تا چالش‌های مادری و نقد سیاست‌ها، قوانین و برنامه‌ها امتداد می‌یابد. از وجوه تمایز این مجموعه با آثار دیگر آن است که برخی ارتکازات عمومی را به نقد و چالش می‌کشد، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران نهادهای ذیربط را با ابعادی مغفول از موضوع آشنا می‌سازد و زمینه‌ای فراهم می‌کند تا پژوهش‌گران و دانشگاهیان، پروژه‌های پژوهشی جدیدی را در این باره دنبال کنند.
چاپ دوم کتاب «مادری در نگاه دینی و عینیت اجتماعی» با گفتارها و گفت و گوهایی از اساتید و دانش وران عرصه زن و خانواده  ، با قیمت 110 هزار ریال، در 296 صفحه، قطع رقعی و با تیراژ 1000نسخه  توسط مرکز تحقیقات زن و خانواده منتشر و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.
علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به نشانی http://wrc.ir/?action=Shop.Detail&ID=118&BrandID=1 مراجعه کنند.

 


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16686
کاربران آنلاین :     24
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1394