اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1388/11/27
تعداد بازدید: 4560
 
دهمين جلسه هم‌انديشي دفتر با عنوان «تأثير‌نظريه‌پردازي جامعه‌شناسان بر تحولات خانواده» برگزار شد.


دهمين جلسه هم‌انديشي مديريت پژوهش دفتر مطالعات و تحقيقات زنان با عنوان «تأثير‌نظريه‌پردازي جامعه‌شناسان بر تحولات خانواده» برگزار شد.


 در ابتداي جلسه مدملي عضو کادر علمي گروه مباني نظري با اشاره به تحولات به وجود آمده در خانوده گفت: عمدة اين تحولات در دو محور «تغييرات ايجاد شده در نوع خانواده» و «تحول درناحية کارکرد‌هاي خانواده» قابل بررسي است.


وي در بررسي تحولات کارکردي، به وجود آمدن تغيرات در اهداف و ارزش‌هاي اجتماعي و پيدايش نهاد‌هاي جايگزين کارکرد‌هاي خانواده‌‌گي را از عوامل مهم در به وجود آمدن اين تغييرات دانست.


عضو کادر علمي دفتر با اشاره متغييرهاي اصلي تأثير‌گذار در ساختار خانواده گفت: تحولات جمعيتي، پيشرفت‌هاي علمي، تأثيرات متقابل فرهنگي، دخالت‌هاي دولت رفاه و علوم شکل گرفته در بستر مدرنيته از عوامل مؤثر در تغيير ساختار خانواده به شمار مي‌آيند.


وي در ادامه به تأثير‌گذاري خواسته يا ناخواستة جامعه‌شناسي در به وجود آوردن تحولات اساسي در ساختار خانواده اشاره کرد.


در ادامه کارشناسان به نقد و بررسي مطالب ارائه شده پرداختند.
به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


منبع: منابع قدیمی

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397