ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1395/12/7
تعداد بازدید: 3354
 
همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره)» برگزار شد


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، مراسم افتتاحیه همایش ملی جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره) صبح پنج شنبه 5 اسفند ماه با حضور آیت الله فیاضی رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی، حجج اسلام والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران، زیبایی نژاد رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده، اساتید و طلاب در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده به تبیین گام های علامه طباطبایی(ره) در مسیر نظریه پردازی موضوع زن و خانواده پرداخت. در ادامه سرکار خانم فریبا علاسوند دبیر علمی همایش به ارائه گزارشی از تعداد مقالات و آثار ارسالی به این همایش پرداخت.
سپس آیت الله فیاضی رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی با موضوع «استدلال به روش تفسیری قرآن به قرآن» سخنرانی کرد.   
خاطرنشان می شود در ادامه این همایش نشست های تخصصی علوم اجتماعی، تفسیری تاریخی، فلسفی کلامی در نوبت صبح و نشست های تخصصی فقهی حقوقی و فلسفی کلامی در نوبت بعد ازظهر در محل همایش  برگزار شد و اندیشمندان حوزه و دانشگاه به ارائه مقالات خود پرداختند.
شایان ذکر است، میزگرد اختتامیه همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره)» عصر روز همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر علیرضا شجاعی زند و دکتر محمدتقی کرمی در موضع تعامل الهیات و نظریه پردازی در مطالعات جنسیت برگزار شد.
سید محمدحسین طباطبایی(ره) در سال 1281 هجری شمسی در تبریز متولد شد، ایشان مشهور به علامه طباطبایی، مفسر، فلیسوف، فقیه، عارف و اسلام ‌شناس قرن ۱۴قمری بود که در فضای فکری و مذهبی ایران تاثیر بسزایی گذاشت و کتاب های مختلفی از جمله تفسیر المیزان، بدایة الحکمة، نهایه الحکمة، اصول فلسفه و روش رئالیسم را تالیف کرد. سرانجام در سال ۱۳۶۰ هجری شمسی در قم دیدار حق را لبیک گفت و در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

 


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16686
کاربران آنلاین :     21
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1394