ورود
عضویت
اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1395/12/7
تعداد بازدید: 3364
 
مدیر حوزه های علمیه خواهران : نظرات علامه طباطبایی(ره) راهگشای موضوع جنسیت و خانواده از منظر اسلام است


حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در حاشیه همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره)» در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: جنسیت یکی از مسائل تعیین کننده و مهم در بحث های مرتبط با مسائل زنان و خانواده در عرصه خانواده و جامعه است و امروز در همه مسائل زندگی با این موضوع مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه علامه طباطبایی یکی از اندیشمندان نظریه پردازی است که سهم بسیار بزرگی در تولید اندیشه دینی در تاریخ معاصر ما دارد، گفت: ایشان علاوه بر اینکه در علوم و فنون مختلف صاحب نظر و علامه بودند، کتاب ارزشمند المیزان را در حوزه تفسیر به یادگار گذاشتند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران افزود: علامه طباطبایی(ره) در تفسیر المیزان ابداعات کم نظیری داشت و یک تحول عظیمی را در قرن اخیر در عرصه تفسیر و مبانی تفسیری در حوزه های علمیه ایجاد کردند.
عضو جامعه مدرسین تصریح کرد: ورود علامه طباطبایی(ره) به بحث جنسیت و تبیین نظر قرآن کریم در مورد این مسئله، موجب آشنایی با مبانی اصیل اسلامی در رابطه با این موضوع شده که بسیار حائزاهمیت، شاخص و راهگشا می باشد.


مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 16678
کاربران آنلاین :     13
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1394