اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1398/4/27
تعداد بازدید: 13588
 
برگزاری جلسه هم اندیشی: «هویت و مسائل دختران»


جلسه هم‌اندیشی «هویت و مسائل دختران» پیرامون دو موضوع «سردرگمی‌های هویتی دختران نوجوان» و «دختران نوجوان و فضای مجازی» با حضور جمعی از مدیران، معاونان و دبیران مدارس دخترانه، مدیران و معاونان آموزش و پرورش استان قم و نیز فعالان فرهنگی حوزه و دانشگاه، مورخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸ در این مرکز برگزار گردید.
در این جلسه که به بهانه میلاد حضرت معصومه سلام‌الله علیها و روز دختر شکل گرفت، سرکار خانم علاسوند، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده، با اشاراتی به ریشه‌ها و تفسیرهایی از سردرگمی‌های دختران، وضعیت فعلی دختران را در چهار تعبیر و کلیدواژۀ «هویت»، «مصرف»، «فراغت» و «سبک زندگی» تبیین و تشریح کرد.
در ادامه این جلسه هم‌اندیشی سرکار خانم زارع، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده، با اشاره به اهمیت دوران نوجوانی در شکل‌گیری هویت و آینده فردی و اجتماعی افراد، به تبیین رفتار دختران دهه هشتادی و نوع تعامل آن‌ها با فضای مجازی بر پایه پژوهش و آمار میدانی پرداخت.
سپس ۵ نفر از مدعوین محترم، نظرات و پیشنهادات خود را در موضوعات فوق مطرح کردند.
در خاتمه سرکار خانم علاسوند با اشاره به نکات مدعوین محترم، به جمع‌بندی این جلسه و ارائه برنامه جهت جلسات آتی پرداختند.


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397