اخبار مرکز و رویدادهای پژوهشی
 
تاریخ بارگذاری: 1396/10/5
تعداد بازدید: 17830
 
جزئیات برگزاری همایش «ایده‌پردازی در حوزه مطالعات جنسیت و خانواده»


هفته گذشته در حاشیه نشست «نگاهی نو به ازدواج زودهنگام در ایران» از پوستر همایش «ایده‌پردازی در حوزه مطالعات جنسیت و خانواده» توسط حجت‌الاسلام زیبایی‌نژاد؛ رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده رونمایی شد. به این بهانه با فاطمه قاسم‌پور؛ مدیر دفتر تهران مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت‌وگو کردیم.

فاطمه قاسم‌پور؛ مدیر دفتر تهران مرکز تحقیقات زن و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار مهرخانه، در رابطه با برگزاری همایش «ایده‌ پژوهشی در حوزه مطالعات جنسیت و خانواده» توسط مرکز تحقیقات زن و خانواده بیان داشت: همایش با این نگاه برنامه‌ریزی شده است که بتوان طرح‌ها و ایده‌های حوزه جنسیت را طی مسیری به پروپوزال علمی رساند و نهایتاً پروپوزال‌های کاربردی و قوی از طرف مرکز حمایت شوند.

فرآیند دریافت ایده و چکیده تا پروپوزال تفصیلی
او با اشاره به فرآیند این کار از دریافت ایده و چکیده تا پروپوزال تفصیلی گفت: ابتدا افراد ایده‌هایشان را در 600 تا 750 کلمه به دبیرخانه همایش ارسال می‌کنند، که این چکیده شامل بیان ایده، ضرورت و کاربردهای احتمالی است. در مرحله دوم از کسانی که در فیلتر اولیه ایده‌هایشان پذیرفته می‌شود، می‌خواهیم این ایده را به یک پروپوزال اجمالی شامل بیان مسئله و سؤال اصلی تبدیل کنند. پس از این‌که دومین نسخه را از افراد تحویل گرفتیم، به روش مرور همتا، پروپوزال‌ها بررسی می‌شوند و سپس به افراد فرصت می‌دهیم کار خود را تبدیل به یک پروپوزال نهایی کنند.


مدیر دفتر تهران مرکز تحقیقات زن و خانواده در ادامه گفت: روز 20 اردیبهشت ماه سال آینده نیز طبق گروه‌هایی که مرور همتا صورت گرفته، جلسات تخصصی برگزار می‌شود؛ یعنی گروه‌ها به همراه کمیته علمی در جلسه‌ای شرکت می‌کنند و پروپوزال‌ها ارائه می‌شود؛ سپس کمیته علمی پروپوزال‌های برتر را انتخاب می‌کند و از این پروپوزال‌ها حمایت می‌شود. این حمایت‌ها شامل عقد قرارداد کامل برای اجرای پروپوزال، در اختیار قرار دادن میز پژوهشی و پرداخت‌ پژوهانه است.

زمان‌بندی همایش
قاسم‌پور در رابطه با زمان‌بندی همایش بیان داشت: تا 15 بهمن ماه سال جاری چکیده اول را دریافت می‌کنیم و کمیته علمی این چکیده‌ها بررسی می‌کند. روز 25 بهمن نتیجه بررسی را اعلام می‌کنیم و به افرادی که در دور اول پذیرفته می‌شوند فرصت می‌دهیم تا نسخه دوم کار خود را تهیه کنند. 10 اسفند تا 15 فروردین مرور همتا را داریم، از 20 فروردین تا 6 اردیبهشت افراد فرصت دارند پروپوزال تکمیلی خود را آماده کنند و 20 اردیبهشت هم در همایش، پروپوزال خود را در جلسه رسمی ارائه ‌می‌دهند.
 


به اشتراک بگذارید:    اشتراک گذاری در سروش  اشتراک گذاری در تلگرام  اشتراک گذاری در ایتا  اشتراک گذاری در فیسبوک  اشتراک گذاری در توئیتر


پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم:بلوار الغدیر ، کوچه 10 ،پلاک5 پژوهشکده زن و خانواده
تلفـن: 58-32603357 (۰۲۵)
فکس: 32602879 (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
عضویت در خبرنامه
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397
پورتال جدید پژوهشکده زن و خانواده راه اندازی شد

انتقال به پورتال جدید
χ