اخبار و رویدادهای پژوهشی
دیدگاه
بانک اطلاعات علمی
آثار تولیدی
نمایشگاه کتاب با بیش از پانصد عنوان در حوزه زن و خانواده، منتشر شده طی سه سال اخیر توسط ناشران ایرانی، در حاشیه همایش جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره) دائر می گردد.
پنج عنوان نشست تخصصی همایش ملی «جنسیت و خانواده از دیدگاه علامه طباطبایی(ره)» در دو نوبت صبح و بعدازظهر با حضور اساتید و صاحبنظران برگزار می گردد.
همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره)» در روز پنجشنبه 5 اسفندماه در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در قم برگزار می شود.
دومین نشست خبری و مطبوعاتی سرکار خانم علاسوند، دبیر علمی همایش جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار شد.
همایش ملی جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی(ره) یک روزه بوده و در تاریخ پنجم اسفند ماه سال جاری در سالن همایش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران شهر مقدس قم برگزار می گردد.
سرکار خانم فریبا علاسوند دبیر علمی همایش «جنسیت و خانواده در نگاه علامه طباطبایی» در گفتگو با رادیو معارف با اشاره به ارسال مقالات متعدد از سوی علاقه مندان و صاحبنظران به دبیرخانه این همایش، استقبال از این همایش را خوب ارزیابی کرد و گفت: این همایش بیشتر با هدف توسعه دانش و مطالعات اسلامی زنان و خانواده برپا شده است.
سرکار خانم علاسوند از نخبگان علمی و چهره‌های شناخته‌شده حوزه علمیه خواهران است که در حال حاضر عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده است.ایشان که در فضای علمی حوزه خواهران تحصیل کرده است، می‌تواند ارزیابی بهتر و دقیق‌تری از ساختار و عملکرد حوزه خواهران دراین سال‌ها داشته باشد.با ایشان در این زمینه به گفت‌وگو نشستیم.
جناب آقای دکتر محمد تقی کرمی، جامعه‌شناس، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات زن و خانواده و دانشگاه علامه طباطبایی(ره) است که سال‌هاست به عنوان یکی از پژوهشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده شناخته می‌شود. در این گفت و گو موضوع عوامل موثر بر روابط دختر و پسر مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.
زنان و جایگاه خانوادگی و اجتماعی آن‌ها همیشه به عنوان چالشی جدی شناخته شده و می‌شود. مبانی دینی و روایی این مناسبات، به درک بهتر آن کمک خواهد کرد. ازاین‌رو گفت‌وگویی داشتیم با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا زیبایی‌نژاد، رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده، در زمینه تفاوت دیدگاه‌های علامه طباطبایی و شهید مطهری در موضوع زنان و ...
بانک اطلاعات علمی در بر گیرنده مهمترين و ارزشمندترين اطلاعات و مدارک علمي مورد نياز جهت انجام پژوهش در حوزه زن و خانواده
گسترش فضای مجازی، روش‌های دستیابی به اطلاعات را دگرگون‌کرده و برای ایجاد سهولت و تسریع در مکان‌یابی اطلاعات، امکانات بسیاری در وب ایجاد شده است. پایگاه‌های اطلاعاتی که به نمایه‌سازی مقالات نشریات علمی می‌پردازند، یکی از این ابزارها هستند.
در این میان، نکته حائز اهمیت شناخت پایگاه‌های مناسب برای دستیابی به اطلاعات طبقه‌بندی شده و قابل‌استفاده برای پژوهشگران است.
از این رو، مرکز تحقیقات زن و خانواده به منظور دسترسی سریع و آسان محققان به منابع پژوهشی و با هدف ایجاد مرجعی گسترده و کامل از منابع اطلاعاتی حوزه زن و خانواده در فضای مجازی، پروژه ایجاد بانک اطلاعات علمی در حوزه زن و خانواده را در برنامه‌های خدمات علمی خود تعریف و این بانک را از سال 1391 راه‌اندازی کرده است
                 

فایل تمام متن بیش از 15هزار مقاله
فایل تمام متن بیش از 200 مصاحبه و گفتگوی علمی
دربرگیرنده اطلاعات حدود 300 پایان‌نامه حوزوی و دانشگاهی
در برگیرنده اطلاعات تفصیلی کتاب‌شناختی بیش از 2600 عنوان کتاب در حوزه زن و خانواده
شامل حدود 600 آیه و13500روایت از منابع روایی شیعه با قابلیت جست‌وجوی موضوعی در حوزه زن و خانواده
فهرست منابع شانزده قاعده فقهی در موضوع زن و خانواده از متون اصلی فقهی
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، نمایشگاه کتاب با بیش از پانصد عنوان در حوزه زن و ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، در همایش ملی «جنسیت و خانواده از دیدگاه علامه ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، همایش ملی «جنسیت و خانواده در نگاه علامه ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، سرکار خانم فریبا علاسوند دبیر علمی همایش جنسیت و ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات زن و خانواده، همایش ملی جنسیت و خانواده در نگاه علامه ...
بانک اطلاعات و کتابخانه
گردهمایی ها / همایش علامه طباطبایی
خدمات آموزشی
مرکز تحقیقات زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
نشـانی‌مرکز‌قـم: خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰
تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
سامانه‌پیامکی: 1۰۰۰2532907610
نشـانی‌دفترتهــران: بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
تلفـــــــــــــــــــــــــــــــــن: ۴ ۴ ۹ ۳ ۸ ۹ ۸ ۸   (۱ ۲ ۰)
تعداد کل کاربران : 15527
کاربران آنلاین :     22
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به مرکز تحقیقات زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1394